HER SEVİYE YOGA

Bilinenin aksine;

 

- Yogaya başlamak için esnek bir bedene ihtiyacınız yok. Zaten yogaya henüz başlamadıysanız ve eğer ritmik jimnastik yapmıyorsanız bedeniniz %90 esnek değildir. Bu olsa olsa yogaya başlamanız için güzel bir sebeptir. :)

- Yogaya başlamak için zayıf olmanıza gerek yok. Fazla olduğunu düşündüğünüz kilolar bedeninizin yapabileceklerinin önünde zihninizdeki tabular kadar büyük bir engel değildir. Üstelik yoga yapmak metabolizmanızı hızlandıracağı için bedeninizi forma sokacaktır.

- Yoga yapmaya erken bir yaşta başlamak zorunda değilsiniz. Beden her yaşta yoga disiplini içine girebilir. 60 yaş üstü insanların bile bel ve sırt ağrılarının tedavisi için yoga duruşlarının benzeri olan fizik tedavi egzersizleri önerilir.

- Yoga yapabilmek için herhangi bir inanç sistemini veya düşünce yapısını benimsemek zorunda değilsiniz. Yoga sizin inancınız ve düşünce yapınız ne ise onu besleyen ve geliştiren bir öğretidir.

- Yoga yapmak sadece bağdaş kurup oturarak ‘aum’ demekten ibaret değildir. Asana pratiği yoga derslerinin büyük bir bölümünü kapsar. Ve bu kısım baya terlidir. :)

- Yoga pahalı bir uğraş değildir. Cidden değildir. :)

Yogaya başlamanıza engel olan tek şey, bazı şeyleri yapmanıza engel olan şeylere olan inancınızdır. Ve yogaya başlamak için ihtiyacınız olan şeyler sadece bir mat ve rahat kıyafetlerdir.

Stüdyomuzda yeteri kadar mat var. Neden rahat kıyafetlerinizi alıp gelmiyorsunuz?

Biz her cumartesi saat 17:15'te matımızın üstünde bedenin yapabileceklerinin tek sınırının zihinde olduğunu, var olan tüm engelleri kendi kendimize yarattığımızı tekrar tekrar fark ediyor, kurtulduğumuz her yeni önyargımızda biraz daha hafifleyerek özgürleştiğimizi hissediyoruz.


Başlangıç tarihi:09.11.19 Cumartesi Saat:17:15
Eğitmen: Sema AYDEMİR

 

Detaylı bilgi ve Kayıt için:
(0242) 312 13 27 - 0532 668 03 54